2021. január 26. kedd:

Bristol City – Huddersfield 2-1:

Az angol másodosztály 26. fordulójában a Bristol City hazai pályán fogadta ellenfelét. A mérkőzés kiegyenlített volt, azonban a hazai együttes sokkal jobban tudta érvényesíteni akaratát és a mérkőzés első félidejében megszerezte a vezetést, majd 5 perc elteltével még egy gól vágott az vendégcsapatnak. A második félidőben egy szépítő találat született az Huddersfield jóvoltából. Nagy Ádámot (Bristol) a 65. percben cseréltek be.

Gólszerzők: Diedhiou 22’, 26’

Zwolle – Heracles 2-2:

Szőke Adrián együttese a holland bajnokság 19. fordulójában a Zwolle otthonéba lépett pályára. A kezdősípszó után egy perccel a vendégcsapat megszerezte a vezetést, majd nem sokkal később érvényesítették a kidolgozott helyzetüket. Sokáig úgy látszott, hogy a Zwolle nem tudja a kidolgozott helyzeteket gólra váltani, de a második félidőben rácáfoltak erre és két találatot szereztek. A magyar középpályást a 88. percben cserélte be vezetőedzője.

Gólszerzők: Misidjan 50’, Ghoochannejhad 73’ ill. Schoofs 1’, Burgzorg 45+2’

2021. január 27. szerda:

Tirol – Altach 3-1:

Az osztrák bajnokság 14. fordulójában döntött a papírforma. A tabella ötödik helyén álló Tirol fogadta az SCR Altach együttesét. Nem sokkal a kezdősípszó után a Tirol megszerezte a vezetést és három gólt vágott a vendégek kapujába. Ezt követően a tabella hátulján járó Altach megszerezte a szépítőt találatot, de nem volt elég a pontgyűjtéshez. A friss igazolású Bukta Csaba (Altach) a második félidő elején lépett pályára.

Gólszerzők: Yeboah 25’, Frederiksen 37’, Rieder 39’

2021. január 29. péntek:

VFB Stuttgart -Mainz: 2-0

Szalai Ádám csapata a Stuttgart otthonába látogatott a 19. fordulóban. Az első félidőben a vendégek mezőnyfölényben tudtak lenni, több helyzetet tudtak kidolgozni, azonban egyiket sem sikerült gólra váltani. A második játékrészben viszont a papírforma érvényesült, így a hazaiak megszerezték a vezetést ezzel pedig eldöntve a mérkőzés eredményét.  A magyar csatár 74. perctől jutott játékos lehetőséghez.

Gólszerzők: Kalajdzic 55’, Wamangituka 72’

Reading U2 -Aston Villa U23 3-1

Premier League 2 heti fordulója nem indult túl jól a vendégcsapat számára. A tabellán két hellyel rosszabb Reading együttese dominálni tudott és már az első félidőben megszerezte a vezetést. Második játékrészben a vendégek is helyzethez jutottak, amit aztán Ónodi Ákos hálóőr csapattársa az ellenfél hálójába tekerte. Ezt követően a hazaiak kiharcoltak egy büntetőt, amivel beállították a mérkőzés végeredményét. A magyar kapus végig játszotta a találkozót.

Gólszerzők: Neverse 44’, Azeez 66’ East 82’ (Büntetőből), ill. Raikhy 72

2021. január 30. szombat:

RB Leipzig- Bayer Leverkusen: 1-0

A tabella második helyén helyezkedő RB Leipzig haza pályán fogadta, a Bayer Leverkusen együttesét. Nagyon sokáig úgy látszott egyik csapat sem tudja érvényesíteni akaratát és döntetlennel fog zárulni a találkozó. Azonban a hazai együttes a második félidő megkezdése után gólt tudott szerezni, ezzel pedig beállítva az 1-0 végeredményt. Gulácsi Péter végig védte a mérkőzést, Willi Orbánt a 81. percben cserélték be. Szoboszlai Dominik továbbra is sérült. (Mindhárom magyar a RB Leipzig csapatát erősíti)

Gólszerzők: Nkunku 51’

Derby- Bristol City: 1-0

Nagy Ádám (Bristol City) együttese Derby otthonába látogatott a hétvégén.  A hazai csapat már a negyedik percben meg tudta szerezni a vezetést és ezzel pedig el is döntötte a találkozót. A magyar középpályás végigjátszotta a mérkőzést.

Altach- Strum Graz 2-1:

Az osztrák Bundesliga 15. fordulójában Bukta Csaba új csapata az SC Altach a Strum Grazot fogadta. A sárga feketék az első perctől kezdve mezőfölénybe voltak, sokkal többet birtokolták a labdát és több kaput eltaláló lövésük is volt.  Azonban az első félidőben a vendégek megszerezték a vezetést, de a hazaiak nem sokkal később 2 góllal válaszoltak rá. Bukta Csaba a 88. perctől kapott játéklehetőséget.

Gólszerzők: Netzer 35’, Fischer 45+1’

Heracles – Groningen 1-0:

Hollandiában Eredivisie első osztályban szereplő Heracles otthonába látogatott el a szintén első osztályú Groningen csapata. Sokáig úgy látszott a papírforma fog érvényesülni és a tabellán 4 hellyel előrébb lévő vendégek tudják érvényesíteni akaratukat. Azonban a hazaiak erre rácáfoltak és még az első félidőben megszerezték a vezetést. Szőke Adrián (Heracles) a 86. percben állt be.

Gólszerzők: Burgzorg 24’

Osijek- Istra 1961 1-0:

Horvátoknál légióskodó Kleinheisler László (Osijek) hazai pályán játszott az Istra ellen. A vendégcsapat az ellenfél 16-osán belül szabálytalankodott ezzel pedig kedvezett az Osijeknek. Ugyanis a bíró büntetőt adott, amit aztán később a magyar középpályás csapatársa érvényesíteni tudott, ezzel pedig beállítva a találkozó végeredményét.

Gólszerzők: Mierez 30’ (Büntetőből)

Kasimpasa- Kayserispor 0-1:

Hazai pályán kapott ki a Kasimpasa. Az első, illetve a második játékrészben, végig úgy látszott, hogy ezen a mérkőzésen mindkét csapat csak egy pontot tud szerezni. Majd a második félidő hosszabbításában a vendég kihasználták a helyzetüket és megszerezték a győztes találatot ezzel pedig bezsebelték a hárompontot. Varga Kevint (Kasimpasa) a 63. percben cserélte be vezetőedzője.

Gólszerzők: Demirok 90+3’

Fenerbache-Rizespor 1-0

Szalai Attila ismét kezdőként kapott helyett új csapatában, a Fenerbacheban aki hazai pályán fogadta a Rizesport. A találkozón mindössze egyetlen egy gól született. A vendégcsapat egyik játékosa hibát követett el és gólt lőtt saját együttese kapujába. Ezt követően még mindkét félnek sikerült helyzeteket kialakítani, de nem született több találat. Szalai Attila végigjátszotta a mérkőzést.

Gólszerő: Akkan 45+1’

2021. január 31. vasárnap:

Wisla Krakow- Piast Gliwice 3-4

Wisla Krakow kikapott hazai pályán Vida Kristofer együttesétől a Piast Gliwicétől. Ugyan a hazaiak az a kezdő sípszót követően megszerezték a vezetést, sőt ezenfelül még két találatot sikerült szerezniük. Azonban az ellenfél az első majd a második félidőben is 2-2 gól szerzett ezzel pedig begyűjtötte a három pontot. A magyar Vida Kristofher 61. percben állt be és a hosszabbításban szerezte meg csapat számára a győztes gólt.

Gólszerzők: Burliga 5’, Sadlok 12’, Brown 20’ ill. Swierczok 39’, 90’ (Büntetőből), Vida 90+4’

Basel- Lugano 2-2:

Kecskés Ákos a Basel otthonába látogatott el csapatával a Luganoval. A vendégek hamar megszerezték a vezetést. Azonban a hazaiak sem adták fel és a második játékrészre újult erővel tértek vissza és két gólt lőttek. Ez sem volt elég a győzelemhez, hiszen a Lugano is szerzett még egy találatot. Kecskés Ákos a kezdőben kapott helyett, ezt pedig egy gólpasszal hálálta meg.

Gólszerzők: Arthur 84’, van der Werff 89’, ill. Abubakar 36’, Lungoyi 87’

Kiemelt kép: Fenerbahce Facebook