Február első hetében is érdekeltek voltak légiósaink.

Február 2. kedd

A horvát élvonal 19. fordulójában Kleinheisler László csapta, az NK Osijek a Slaven Belupo együttesét fogadta és aratott 3-0-s győzelmet, a magyar középpályás kezdőként 91 percet töltött a pályán.

NK Osijek – Slaven Belupo 3-0

A török elsőosztályban a Fenerbahce a Hatayspor otthonába látogatott, és 2-1 arányban diadalmaskodott. Szalai Attila (Fener) végigjátszotta a mérkőzést.

Hataysport – Fenerbahce 1-2

Szintén Törökországban a Kasimpasa a Rizespor vendége volt, a találkozón 1-1-es döntetlen született, Varga Kevin (Kasimpasa) pedig nem lépett pályára.

Rizespor – Kasimpasa 1-1

Február 3. szerda

Az olaszországi Primavera Kupában (U19) több fiatal magyar játékos is érintett volt:

A Spal U19-es együttese Csinger Márkkal a kezdőben 2-1-es vereséget szenvedett az Empoli hasonló korosztályú együttesével szemben, a magyar védő végigjátszotta a meccset.

Empoli U19 – Spal U19 2-1

A Parma korosztályos csapata a Genoa fiataljai otthonába látogattak. A vendégeknél Balogh Botond és Kosznovszky Márk is végig a pályán volt, előbbi szerezte csapata egyetlen gólját, de a továbbjutáshoz ez sem volt elég.

Genoa U19 – Parma U19 3-1

Senkó Zsomborral a kapuban jutott be a negyeddöntőbe a Juventus ifjúsági csapata, hazai pályán a Sampdoria együttesét győzték le.

Juventus U19 – Sampdoria U19 2-1

Forrás: juventus.com

A belga kupában Bese Barnabás együttese, a Leuven is érdekelt volt, a magyar védő végig a pályán volt, de csapata búcsúzott a sorozattól.

Leuven – Cercle Brugge 2-3

Németországban is kupafordulót rendeztek, a nyolcaddöntőben az élvonalbeli RB Leipzig a Bundesliga 2-es VfL Bochummal csapott össze. Előbbiben Gulácsi Péter és Willi Orán is végigjátszották a találkozót, Szoboszlai Dominik továbbra is sérült, a vendégeknél Novothny Soma a 87. percben lépett pályára. A hazaiak 4-0-ra nyertek és továbbjutottak.

RB Leipzig – VfL Bochum 4-0

A horvát élvonalban Gyurcsó Ádám együttese, a Hajduk Split az Istra együttesét győzte le 1-0-ra hazai pályán, de a magyar támadó nem volt keretben.

Hajduk Split – Istra 1-0

A svájci első osztályban a Lugano látta vendégül a Vaduz csapatát, 1-1-es döntetlen született. Kecskés Ákos (Lugano) végigjátszotta a találkozót.

Lugano – Vaduz 1-1

Az angol második ligában Nagy Ádám 72 percet játszott kezdőként a Bristol City színeiben a Brentford otthonában. A mérkőzést a hazaiak nyerték 3-2 arányban.

Brentford – Bristol City 3-2

Február 5. péntek

A Premier League kettőben, gólgazdag mérkőzésen 4-4-es döntetlen született az Aston Villa és a Crystal Palace U23-asai közt. Onódi Ákos (Aston Villa) ezúttal nem lépett pályára.

Aston Villa U23 – Crystal Palace U23 4-4

A ciprusi első osztályban az Omonia Nicosia 3-0-ra nyert a Doxa otthonában, Lang Ádám (Omonia) nem lépett pályára.

Doxa – Omonia Nicosia 0-3

Szőke Adrián a 63. percben szállt be a Heracles színeiben a Sittard otthonában. Csapata 1-0-ás győzelmet aratott.

Sittard – Heracles 0-1

Február 6. szombat

Szalai Ádám a szezonban először kapott helyet a Mainz kezdőcsapatában, és együttese hazai pályán le is győzte az Union Berlint.

Mainz – Union Berlin 1-0

Sallai Roland továbbra is sérüléssel bajlódik, együttese a Freiburg azonban 2-1 arányban legyőzte a Dortmundot.

Freiburg – Borussia Dortmund 2-1

A lipcsei gárda a Schalke otthonában lépett pályára és aratott 3-0-s győzelmet. A második találatot Willi Orbán szerezte, aki Gulácsi Péterrel együtt végigjátszotta a találkozót. Szoboszlai Dominik továbbra is sérült.

Schalke – RB Leipzig 0-3

A német másodosztályban Novothny Soma a 94. percben állt be a Bochum csapatába, de győzni tudtak az Osnabruck otthonában.

Osnabruck – VfL Bochum 1-2

Nagy Ádám ezúttal nem lépett pályára a Bristol City hazai bajnokiján, amikor 2-0-ra kikaptak a Cardiff-tól.

Bristol City – Cardiff 0-2

Hegyi Krisztián végig védett a West Ham U18-as csapatában az Aston Villa fiataljai ellen. A találkozó 1-1-es döntetlennel zárult.

West Ham U18 – Aston Villa U18 1-1

A horvát élvonlban két magyar nézett farkasszemet egymással, a Kleinheisler Lászlót is soraiban tudó Osijek fogadta Gyurcsó Ádám csapatát, a Hajduk Splitet. Mindkét magyarra kezdőként számított edzője, előbbi 73, utóbbi 56 percet töltött a pályán. Kleinhesler László szerezte a hazaiak első gólját, aki a meccs embere is lett.

Osijek – Hajduk Split 2-0

A lengyel élvonalban a Piast Gliwice hazai pályán 2-0-ra győzte le a Slask Wroclow együttesét. Vida Krisztofer (Piast Gliwice) kezdőként 80 percet játszott.

Piast Gliwice – Slask Wroclow 2-0

Holender Filip remelelt a hétvégén. Csapata, a szerb elsőosztályban szereplő Partizan 3-0-ra nyert hazai pályán a Napredak ellen. A magyar futballista gólt szerzett és egy gólpasszt is kiosztott.

Partizan – Napredak 3-0

A török élvonalban a Kasimpasa hazai pályán szenvedett 4-1-es vereséget a Hatayspor ellen, Varga Kevin (Kasimpasa) nem lépett pályára.

Szintén Törökországban Szalai Attila ismét végig a pályán volt, csapata, a Fenerbahce azonban ezúttal vereséget szenvedett a Galatasaray ellen.

Fenerbahce – Galatasaray 0-1

A Spal utánpótláscsapatában Csinger Márk a 87. percben állt be, csapata 4-0-ra győzte le az Ascole fiataljait.

Spal U19 – Ascole U19 4-0

Február 7. vasárnap

A lengyel elsőosztályban Kocsis Gergő végig a pályán volt, csapata, a Podbeskidzie hazai pályán 2-1-re legyőzte a Gornik Zabrze együttesét.

Podbeskidzie – Gornik Zabrze 2-1

A Primavera 1 vasárnapi versenynapján Senkó Zsombor védte a Juventus ifjúsági csapatának kapuját. Csapata 4-1-es vereséget szenvedett a Sampdoria korosztályos csapata ellen.

Juventus U19 – Sampdoria U19 4-1

Horváth Krisztofer is kezdőként lépett pályára és 61 percet játszott a Torino U19-es csapatában az Atalanta fiataljai vendégeként.

Atalanta U19 – Torino U19 4-0

Kiemelt kép: Lugano Facebook