Az alapszakasz utolsó fordulójában igazi nagy meglepetések születtek.
A mérkőzésekről röviden:

Nyírgyulaj-Ferencváros: Nyírbátorban játszották le.Papírformailag egyértelmű volt a Ferencváros győzelme.Ez viszont nem így alakult.Ugyanis 8-4re a Nyírgyulaj csapata nyert. Gólokat lőtte:

Fradinál: Rábold Richárd(18,19) és Fekete Róbert(25,31)

Nyírgyulaj: Longo Duarte Baptista Luiggi(1,36), Da Silva Ferreira Matheus(16,37), Csoma Alpár(27), Szabó Ádám(29), Nagy Bence(21)

Egyetlen egy olyan találkozó volt ahol az erősebb fél tudott nyerni. Berettyóújfalu-Veszprémnél egyértelmű volt, hogy a Berettyó jön ki győztesen. 4-1 lett a meccs eredménye. Találatokat lőtte:

Berettyóújfalu : Szabó Péter(5),Henrique Da Silva Rafael(4,16), Nagy Imre(13)

Veszprém: Hinojosa Montero Antonio(27)

A Dunaferr-Aramis elleni összecsapás volt az egyik legérdekesebb. Akik követték a mérközést azok láthatták, hogy már a félidőben is a Dunaferr vezetett. 2.félidőben a csapat mégtöbb gólt rúgott. 5-2 lett a meccs eredménye. A megfiatalodott csapat végre megtudta szerezni első nyertes meccsét. Az csak hab volt a tortán, hogy egy náluk sokkal erősebb alakulatot vertek meg. Cseresnyés Alexnek külön gratuláció jár a bravúrosabbál bravúrosabb védésekért és a kapufát eltaláló lövéséért is! Akik eredményesek voltak:

Dunaújvárosnál: Csányi Dávid(39),Bartha Roland(38),Németh László(2),Boldizsár Csaba(16,40)

Budaörsnél: Fülöp Viktor(40),Jenei Krisztián(12)

Gratulálunk a nyertes csapatnak és további sok győztes meccset kívánunk!

Kecskemét-Debrecen rangadó nagyon szoros  volt, viszont a 2.félidőben Mánya Szabolcs góljával eldöntötték a meccs végeredményét. Kecskemét nyert 3-2re így a 4. helyre kerültek. Gólövő listára feliratkozott:

Debrecentől: Szentes Bíró Tamás(16) és Siska Gergő(8)

Kecskeméttől: Mánya Szabolcs(1,28) és Vladyslav Scherban(8)

Nap csúcspontja az Újpest-Haladás találkozó volt. Szerintem nem volt olyan ember aki azt hitte volna, hogy az Újpest nyerni fog. De végül is így lett. 2-1re nyert a bajnok Hali ellen.Frank Tamás nagyon büszke lehet a csapatára. Ebben az évben a 18 fordulóból egyszer kapott csak ki a Hali az is ezen az eseményen történt. Vajon az lehetett a baj, hogy Dróth Zoltán és Vas Ádám nem voltak ott a találkozón vagy lehetséges, hogy az Újpestnek jót tett az edző váltás vagy esetleg az új érkezők jelenléte?!Gól szerzők:

Újpesttől: Suscsák Máté(4,26)

Haladásttól: Gerencsér Antal(37)