2021. február 24. szerda:

Ciprus- Ciprusi Kupa negyeddöntő:

APOEL Nicosia – Omonia Nicosia 1-1:

Lang Ádám együttese a kupa sorozat negyeddöntőjében az APOEL otthonában lépett pályára. A vezetést a hazaiak szerezték meg a második félidőben, azonban 3 perc elteltével a vendégek kiegyenlítettek. Az első mérkőzés így 1-1-es döntetlennel zárult. Lang Ádám (Omonia Nicosia) a 46. percben lépett pályára.

Gólszerzők: Klonaridis 51’ ill. Santos 54’

2021. február 26. péntek:

Szerbia – Super Liga 24. forduló:

Indjija – Partizan 0-6:

Super Liga 24. fordulója nem sikerült túl jól a hazai pályán játszó Indjija csapatnak. Az első perctől kezdve mezőfölényben voltak a vendégek, így a hazaiak egyáltalán nem tudták érvényesíteni akaratukat. A 7. percben a Partizan büntetőt tudott kiharcolni és akkor gólra is váltották. Mindkét játékrészben 3-3 találat született a vendégek javára. Holander Filipet az 54. percben cserélte be vezetőedzője.

Gólszerzők: Natcho 7’ (Büntetőből), Markovic 41’, Jojic 45+2’, Asano 51’, Jovic 79’, Vujacic 90’

Lengyelország – Ekstraklasa 19. forduló:

Rakow – Podbeskidzie 1-0:

Kocsis Gergő eltiltása után ismételten együttese kezdő 11-ben kapott helyett. A papírforma azonban beigazolódott. A tabella harmadik helyén álló Rakow mezőnyfölényben volt mindkét félidőben és az 53. percben megszerezte a három pontot érő találatot. A magyar védő (Podbeskidzie) végigjátszotta a találkozót.

Gólszerzők: Niewulis 53’

Horvátország HNL – 23. forduló:

Varazdin – NK Osijek 2-3:

Varasd együttese hazai pályán fogadta az NK Osijeket. Az első játékidőben két találatot is szerzett a Varasdin és 3 pontos előnnyel mehettek a szünetre. Azonban második félidőben egy szerencsétlenséget követően büntetőhöz jutottak a vendégek és gól szereztek. Nem kellett sokat várni az egyenlítésre sem, végül a mérkőzés 2-3 -as eredménnyel zárult. Kleinheisler László a kezdőben kapott helyett és 46 percet játszott. Míg Gyurcsó Ádám végig a kispadon volt. Mindketten az NK Osijek játékosai.

Gólszerzők: Peco 16’, Herrera 21’ ill. Mierez 52’ 78’ (Büntetőből), Santini 68’

2021. február 27. szombat

Olaszország- Primavera 1.  bajnokság – 12. forduló:

AC Milan U19 – Ascoli U19 2-1:

A friss igazolású Kerkez Milos csapata hazai pályán fogadta a Ascoli együttesét. A találkozó első félidőjében egy büntetőből majd később akcióból megszerezték 2 gólos előnyüket a hazaiak. Ugyan az Ascolinak is sikerült kiharcolni a büntetőt, de nem tudták megfordítani a mérkőzés állását, így 2-1- es eredménnyel zárult a találkozó. Kerkez Milos (AC MILAN U19) a kezdőben kapott helyett és egészen a találkozó 62. percéig a pályán volt.

Gólszerzők: El Hilali 8’ (Büntetőből) 22’, ill. Alagna 36’ (Büntetőből)

Piros Lap: Oberatin 79’ (AC Milan)

Szlovákia- Fortuna Liga 21. forduló:

Dunaszerdahely – Michalovce 2-1:

A tabella utolsó helyén álló Michalovce a Dunaszerdahely otthonában lépett pályára. Vendégek ugyan nagyot küzdöttek, de nem sikerült felvenni a versenyt a hazaiakkal, akik már az első 10. percben megszerezték a vezetést. Azonban a véghajrában sikerült kiharcolniuk egy büntetőt és ezzel szépítő találatot szereztek. Kalmár Zsolt és Schäfer András a kezdőben kapott helyett, Kalmár pedig gólpasszal járult hozzá a találkozóhoz. Vida Máté pedig továbbra is sérüléssel küzd. Mindhárman a Dunaszerdahely játékosai.

Gólszerzők: Kruzliak 10’, Andzouana 63’ ill. Zofcak 90+2 (Büntetőből)

Jagiellonia – Piast Gliwice 0-1:

Vida Krisztopherrel a kezdőben állt ki a Piast Gliwice a Jagiellonia otthonában. Mondhatni kiegyenlített volt a játék képe mindkét félidőben, mindkét csapat egyaránt dolgozott ki helyzeteket és sokáig úgy látszott döntetlennel fog zárulni a találkozó. Azonban a vendég remek helyzetkihasználásnak köszönhetően a második félidő hosszabbításában megtudták szerezni a győztes találatot. A magyar csatár a 85. percet játszott a találkozón.

Gólszerzők: Tiago Alves 90+4’

Németország – Bundesliga 23. forduló:

RB Leipzig – Borussia Mönchengladbach 3-2:

Sokáig úgy látszott, hogy a Leipzig hosszúidő után hazai pályán pontokat veszt. Az első percekben hibáztak és az ellenfél javára büntetőt ítéltek. Ezt követően ismételten a Mönchengladbach volt eredményes. A hazaiak ugyan helyzeteket ki tudtak dolgozni, de egyikből sem született találat. Azonban a második játékrészben mintha kicserélődött volna a hazai csapat, hiszen alig fél óra alatt három gólt vágtak ez ellenfél kapujába s ezzel pedig megfordították a találkozót. Gulácsi Péter és Willi Orbán is végig játszotta a mérkőzést. Szoboszlai Dominik továbbra is sérült. Mindhárman a RB Leipzigben futballoznak.

Gólszerzők: Hofmann 6’ (Büntetőből), Thuram 19’ ill. Nkunku 57’, Poulsen 66’, Sorloth 90+3

2021. február 28. vasárnap:

Ausztria – Bundesliga 2. 16. forduló:

Rapid Wien II – Liefering 1-0:

Major Sámuel (Liefering) együttese idegenben lépett pályára a Rapid Wien második csapata ellen. Hiába birtokolták többet a labdát és dolgoztak ki több veszélyes támadást a vendégéknek nem sikerült pontokat szerezniük.

Gólszerzők: Schuster 36’

Törökország- Super Lig 27. forduló:

Göztepe – Kasimpasa 1-0:

Ismételten győzött a papírforma. A tabella 9. helyén álló Göztepe együttese mezőnyfölényben volt mindkettő félidőben és egy gólos előnnyel megnyerte a találkozót. Varga Kevin (Kasimpasa) a kezdőben kapott helyett és a 78. percig játéklehetőséghez jutott.

Gólszerzők: Ndiaye 26’

Piros Lap: Emir 84’ ill. Luckassen 15’

Ausztria – Bundesliga 19. forduló:

Wolfsberger AC- SC Altach 0-1:

Az Európa Ligában is érdekelt Wolfsberger hazai pályán fogadta a SC Altach együttesét. Mindkét csapat nagyon sokat küzdött a pályán és a veszélyes támadásokból sem volt hiány. Azonban hosszúidő után előszőr megszerezte a vezetést a vendégcsapat ás ezzel pedig beállította végeredményt. Bukta Csabát (Altach) vezetőedzője a 80. percben cserélte be.

Gólszerzők: Meilinger 56’

Mainz- Augsburg 0-1:

A kiesés ellen harcoló Mainz otthonában lépett pályára az Augsburg. Alig telt el 25 perc a mérkőzésből a vendégek megszerezték a vezetést. Hiába birtokolta a labdát és indított több veszélyes támadást az ellenfél kapujára nem sikerült megfordítani az eredményt. Így a hazaiak továbbra is kieső helyen állnak 17 ponttal. Szalai Ádám (Mainz) ismételten a kezdőben kapott helyet és egészen a 64. percig a pályán volt.

Gólszerzők: Hahn 25’

Bayern Leverkusen – Freiburg 1-2:

Sallai Roland csapata a Leverkusen otthonába látogatott el a 27. fordulóban. A találkozó első félidejében kiegyenlített volt a játékképe és egyik csapat sem szerzett találatot. Azonban a második játékrész gólzáporosra sikerült. A vendég a kezdő sípszót követen bebiztosították a két gólos előnyüket. Hiába szerzett szépítő találatot a hazai együttes nem sikerült megfordítani az állást. Sallai Roland (Freiburg) a 76. percben lépett pályára.

Gólszerzők: Bailey 70’ ill. Demirovic 50’, Holer 61’

Törökország – Super Lig 27. forduló:

Trabzonspor – Fenerbahce 0- 1:

Az előző heti vereség után, fel tudott állni a Fenerbahce. Idegenben léptek pályára a 27. fordulóban a Trabzonspor ellen. Mindkét csapat küzdött a győzelemért, azonban sokáig úgy tűnt, hogy a találkozó döntetlennel zárul. Végül a vendégek megszerezték az 1 gólos előnyt és ezzel beállították a végeredményt. Szalai Attila (Fenerbahce) végigjátszotta a találkozót.

Gólszerzők: Pelkas 76’