2021. április 3. szombat:

Lengyelország – Ekstraklasa 23. forduló:

Wisla Plock -Piast Gliwice 0-1:

A válogatott szünet utáni első mérkőzés jól indult Vida Kristopfer együttese számára. Hiába birtokolták többet a hazaiak a labdát, nem tudták érvényesíteni akaratukat és 1-0 vereséget szenvedtek. A magyar csatár (Piast Gliwice) a 67. percben állt be.

Gólszerzők: Chrapek 54’

Horvátország 1. HNL 27. forduló:

Istra 1961 – Osijek 0-2:

Horvát bajnokság is folytatódott a hétvégén. Az Istra 1961 csapata hazai pályán vereséget szenvedett az Osijektől. A vendégek már az első perctől kezdve többet birtokolták a labdát és mezőnyfölényben voltak. Kleinheisler László a 70. percben állt be, Gyurcsó Ádám pedig végig a kispadon volt. Mindketten az NK Osijek játékosai.

Gólszerzők: Mierez 30’, Erceg 88’

Németország- Bundesliga 27. forduló:

Mainz – Bielefeld 1-1:

A kiesési rangadón mindkettő együttes pontot tudott menteni. A hazai csapat a második félidőben büntetőhöz jutott és megszerezte a vezetést, azonban a vendégek egy remek akcióból egyenlíteni tudtak. Ezzel pedig beállították a mérkőzés végeredményét. Szalai Ádám (Mainz) a 77. percben lépett pályára.

Gólszerzők: Brosinski 56’ ill. Voglsammer 76’

RB Leipzig – Bayern München 0-1:

A magyar légiósokkal felálló RB Leipzig nem kezdte jól a találkozott. A vendégek agresszívan letámadták őket és a 38. percben megszerezték a vezetést. Azonban a második félidőben a hazaiak mezőnyfölénybe kerültek, sokkal többet birtokolták a labdát és több ígéretes helyzetet is kialakítottak. Végül a találkozó 1-0 ás győzelemmel zárult a bajorok javára. Gulácsi Péter és Willi Orbán is végigjátszotta a találkozót. Szoboszlai Dominik továbbra is sérült. (Mindhárman az RB Leipzig játékosai)

Gólszerzők: Goretzka 38’

Mönchengladbach – Freiburg 2-1:

Sallai Roland együttese a Freiburg a Mönchengladbach otthonába látogatott el a 27. fordulóban. Hiába szerezték meg a vendégek hamar a vezetést és tudták megtartani az első félidőben. A hazaiak Thuram duplájával fordítani tudtak s ezzel megnyerték a találkozót. Sallai Roland a kezdőben kapott helyet és egészen a mérkőzés 76. percéig a pályán volt és gólt szerzett.

Gólszerzők: Thuram 53′ 60′ ill. Sallai 10′

Szlovákia Fortuna Liga 25. forduló:

Slovan Bratislava – Z.Moravce-Vrable 4-1:

Slovan otthonában lépett pályára a Z. Moravce együttese. A vendégek próbáltak helyzeteket kialakítani, azonban a hazaiak megállították őket. Az első félidő véghajrájában még a vendégek örülhettek, hiszen 1-0-s előnnyel mentek a szünetre. Azonban a Slovan megrohamozta az ellenfél kapuját és négy találatot szerzett a második félidőben. Holman Dávid (Slovan Bratislava) 74. percben állt be és 8 perccel később gólpaszt adott.

Gólszerzők: Rafael 47’, Moha 54’ 80’, Ozbolt 88’ ill. Conka 45+2’

Szerbia Super Liga 29. forduló:

Partizan – Metalac 3-0:

A tabella második helyén álló Partizan otthonában lépett pályára a Metalac együttese. Eleinte kiegyenlített volt a találkozó, azonban egy védelmi hibának köszönhetően büntetőhöz jutottak a hazaiak. Majd a második félidő megkezdése után még kétszer is eredményesek tudtak lenni, végül 3-0 ás győzelemmel zárult a mérkőzés a hazaiak javára. Holander Filip (Partizan) végigjátszotta a találkozót.

Gólszerzők: Soumah 45’, Jojic 53, Markovic 58’

2021. április 4. vasárnap:

Törökország Super Lig 32. forduló:

Kasimpasa -Besiktas 1-0:

A török bajnokság 32. fordulójában borult a papírforma. Az esélyesnek talált Besiktas hiába volt mezőnyfölényben az első perctől kezdve, minden kialakított helyzetét kihagyta. A hazaiaknak 19. percben egy remek helyzetkihasználásnak köszönhetően megszerezték a 1 gólos előnyüket, ami aztán később a győztes három pontot jelentette. Varga Kevin (Kasimpasa) a kezdőben kapott helyet és egészen a 72. percig a pályán volt és gólpaszt adott.

Gólszerzők: Kara 19’

2021. április 5. hétfő:

Anglia -Championship 40. forduló:

Coventry – Bristol City 3-1:

Nagy Ádám együttesének nem indult túl jól a válogatott szünet utáni időszak. A második mérkőzésen is vereséget szenvedtek a Coventry otthonában. A hazaiak már az első félidőben megszerezték a vezetést, majd a második játékrészben megduplázták azt. Hiába szépítettek a vendégek ez sem volt elég az egyenlítéshez. Nagy Ádám a kezdőben kapott helyet és a 46. percig a pályán volt.

Gólszerzők: Ostigard 9’, Godden 63’, Gyokeres 87’ ill. Wells 79’

Törökország – Super Lig 32. forduló:

Fenerbahce – Denizlispor 1-0:

Szalai Attila csapata otthonában lépett pályára a tabella utolsó helyén álló Denizlispor. A kezdősípszótól kezdve érezhető volt, hogy a hazaiak sokkal jobban játszanak és érvényesíteni tudják az akaratukat. A mérkőzés első góljára egészen a 60. percig kellett várni. Szalai Attila (Fenerbahce) végig a pályán volt.

Gólszerzők: Samatta 64’

Ciprusi Bajnokság 31. forduló:

Apollon – Omonia Nicosia 1-0:

A szigetországi bajnokság play offjában az Omonia az Apollon otthonába látogatott el. Mindkét csapat mezőnyfölényben volt és sokáig úgy tűnt, hogy döntetlennel fog zárulni a találkozó. Azonban a hazaiak a remek helyzetkihasználásuknak köszönhetően a második félidő hosszabbításában megszerezték a 1-0-s előny s ezzel megnyerték a találkozót. Lang Ádám (Omonia Nicosia) a 86. percben állt be.

Gólszerzők: Benschop 90+2’

Kiemelt kép forrása: nso.hu