Míg a magyar labdarúgó válogatott az Eb-felkészülés jegyében Ciprust, majd Írországot fogadta, a csoportellenfelek sem tétlenkedtek.

Spanyolország – Portugália 0-0

Portugália június 4-én Spanyolországban, a madridi Wanda Metropolitanoban lépett pályára egy gól nélküli döntetlennel végződő mérkőzésen.

Portugália – Izrael 4-0 (Fernandes (42′, 90+1′), Ronaldo (44′), Cancelo (86′))

Két nappal később hazai pályán Izraelt fogadta Fernando Santos együttese. Lisszabonban 42 percet kellett várni az első gólra, ekkor Bruno Fernandes talált be, két perccel később Cristiano Ronaldo pedig megduplázta a hazaiak előnyét. A második játékrész hajrájában is két portugál találat született, Joao Cancelo a 86. percben talált be, Fernandes pedig a ráadásban szerezte meg második gólját beállítva ezzel a 4-0-ás végeredményt.

A portugál nemzeti csapat azóta megérkezett Budapestre, pénteken már az angyalföldi Illovszky Rudolf Stadionban edzett.

Franciaország – Wales 3-0 (Mbappé (35′), Griezmann (48′), Dembele (79′))

Franciaország hazai pályán, Nizzában fogadta Wales együttesét június 2-án. Már az első félidőben megfogyatkozott a vendégcsapat, Williamst kezezés miatt állította ki a játékvezető, majd büntetőt ítélt. A hosszú kihagyás után a válogatottba visszatérő Benzema állt oda a tizenegyeshez, azonban hibázott, így szerzett vezetést a francia válogatott. Nyolc perccel később azonban Kylian Mbappé megszerezte a mérkőzés első gólját, a második félidő elején pedig egy gólpasszt is kiosztott Antoine Griezmannak és a 48. percben már 2-0 volt a hazaiak előnye. A végeredményt Ousmane Dembele állította be 11 perccel a vége előtt.

Franciaország – Bulgária 3-0 (Griezmann (29′), Giroud (83′, 90′))

Június 8-án Bulgária volt Didier Deschamps együttesének ellenfele Párizsban. Griezmann már a 29. percben vezetést szerzett, a friss BL-győztes Olivier Giroud a második félidőben kétszer is eredményes tudott lenni, a francia válogatott második felkészülési mérkőzését is 3-0-ra nyerte meg.

Németország – Dánia 1-1 (Neuhaus (48′), Poulsen (71′)

A német válogatott Ausztriában fogadta Dániát, ahol Florian Neuhaus találatával ugyan megszerezték a vezetést, de a 71. percben Yussuf Poulsen egyenlített, és az állás 1-1 maradt végig.

Németország – Lettország 7-1 (Gosens (19′), Gündogan (21′), Müller (27′), Ozols (39′ öngól), Gnarby (45′), Werner (50′), Sane (76′), ill. Saveljevs (75′)

Öt nappal később Düsseldorfban Lettország volt az ellenfél. Robin Gosens révén 19 perc után már vezetett Joachim Löw együttese, két perccel később Ilkay Gündogan, majd Thomas Müller is eredményes volt. Roberts Ozols öngólja már 4-0-ás német vezetést jelentett, a félidő utolsó percében pedig Serge Gnabry is betalált a lett kapuba. Öt gólos hazai vezetésről kezdődhetett tehát a második játékrész, Németország pedig nem állt le, az 50. percben Timo Werner is beköszönt. Negyed órával a vége előtt Aleksejs Saveljevs góljával szépített a lett válogatott, a 7-1-es végeredményt pedig Leroy Sane állította be. Ez a mérkőzés volt Manuel Neuer 100. találkozója német válogatott színekben.